Jak oceniasz nowy serwis?

20 lat Dogoterapii w Polsce

 

Dziś mija 20 lat, odkąd w Polsce stosować zaczęto Dogoterapię - czyli naturalną metodę wspomagania osób chorych i niepełnosprawnych, w której uczestniczy specjalnie wyszkolony pies - terapeuta.

Dogoterapia stosowana jest w Polsce od 1987 roku i jak się okazuje przynosi ona bardzo dobre efekty. Dogoterapia, jest systemem ćwiczeń i zbaw ze specjalnie wyszkolonym psem - terapeutą. Psy wspomagają zarówno rehabilitację ruchową jak i umysłową zarówno dzieci jak i osób dorosłych. Sprawdza się między innymi w rehabilitacji przy takich chorobach jak: porażenie mózgowe, autyzm, upośledzenie umysłowe, czy niedowład pewnych części ciała.

Warto wspomnieć, że do dogoterapii nadają się psy należące do różnych ras, jednak najczęściej psami - tarapeutami, są labradory retrivery, golden retrivery, alaskany malumate, syberiany husky, samojedy czynowofundlandy.

W Polsce istnieje nieco ponad 70 specjalnie wyszkolonych pisch terapuetów, które pomagaja chorym. Fakt ten wynika głównie z wciąż bardzo dużych kosztów specjalistycznego szkolenia psów.


Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2021 PCPR.info All right Reserved

stat4u