Jak oceniasz nowy serwis?

I Ogólnopolskie Forum Osób Niepełnosprawnych

 

 

Od 16 do 17 października w Dąbrowie Górniczej odbędzie się I Ogólnopolskie Forum Osób Niepełnosprawnych i Paraspartakiady. Jest to pierwsze tak duże przedsięwzięcie mające na celu zasygnalizowanie problemów niepełnosprawnych w społeczeństwie. Jego organizatorami są: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Sosnowieckiej, V Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Górniczej, Stowarzyszenie „Neuron” Pomocy Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym, Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, Centrum Sportu i Rekreacji oraz Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

 

 

Całe Forum przebiegać będzie dwutorowo. Pierwszego dnia w Hali Sportowej odbędzie się VIII Paraspartakiada, w której osoby niepełnosprawne reprezentujące placówki z województwa śląskiego będą ze sobą współzawodniczyć na polu sportowym. Rozegranych zostanie sześć konkurencji. Zawodnicy będą musieli się wykazać siłą w czasie rzutu piłą lekarską, precyzją i opanowaniem podczas rzutów lotkami do celu. Tor przeszkód będzie doskonałym sprawdzianem dla szybkich i sprytnych. Natomiast rzut piłką do kosza i podbijanie piłeczki pingpongowej na pewno będzie doskonałą okazją do pokonania swoich ograniczeń. Jak zawsze będzie się sporo działo, gdyż wszystkie konkurencje będą rozgrywane jednocześnie.

 

 


Natomiast w drugim dniu w Urzędzie Miejskim zaplanowane jest spotkanie, na którym będą omawiane ważne dla niepełnosprawnych kwestie. Jeden z wykładów będzie dotyczył „Podstawowych założeń i efektów stymulacji dziecka kinezjologiczną metodą integracji odruchów wg dr S. Masgutowej”, który wygłosi mgr Jolanta Kowal. Zagadnienia dotyczące rehabilitacji dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, poruszy doktor Małgorzata Matyja. Oprócz tego swoją wiedzą podzieli się pediatra, neurolog dziecięcy oraz psycholog.

 

W sympozjum będą uczestniczyć przedstawiciele organizacji pozarządowych, na co dzień zajmujących się problemami niepełnosprawności, nauczyciele, dyrektorzy szkół specjalnych, rehabilitanci, terapeuci. Na spotkania organizatorzy zapraszają rodziców, rehabilitantów, pedagogów oraz osoby niepełnosprawne, bo przecież to one są najważniejsze i z myślą o nich Forum jest organizowane. Zachęcamy niepełnosprawnych do zaakcentowania swojej obecności. Wasz aktywny udział będzie najlepszym sygnałem potwierdzającym Waszą aktywność i świadomość.

 

Cofnij...


Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2021 PCPR.info All right Reserved

stat4u