Jak oceniasz nowy serwis?

Brak Pieniędzy dla NIEPELNOSPRAWNYCH !!

Jak informuje Rzeczpospolita,  w przyszłym roku w budżecie PFRON może zabraknąć nawet miliarda zł na dofinansowania. W tej sytuacji posłowie proponują znowelizowanie ustawy o rehabilitacji. 

Pomysłów na znalezienie pieniędzy jest kilka, np. oszczędności miałoby przynieść pozbawienie prawa do dofinansowania części emerytów. Prawo do dopłat  zachowaliby tylko przedsiębiorcy zatrudniający emerytów ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. 

Kolejny pomysł na zmniejszenie dziury w budżecie PFRON to pozbawienie zakładów pracy chronionej zwolnienia z podatku od czynności cywilnoprawnych czy od nieruchomości. 

Zmianie miałby ulec także art. 22 ustawy o rehabilitacji, który kontrahentom zakładów pracy chronionej daje możliwość obniżenia obowiązkowych wpłat na PFRON. Projektodawcy zastanawiają się także nad ograniczeniem dofinansowania dla przedsiębiorców zatrudniających osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności.

Prace nad ostateczną wersją projektu mają zostać zakończone w ciągu najbliższych kilku tygodni, jeszcze przed wakacjami parlamentarnymi.

 

Więcej w Rzeczpospolitej z 7 lipca 2010 r.


Źródło: Rzeczpospolita / Baza Wiedzy

Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2021 PCPR.info All right Reserved

stat4u