Jak oceniasz nowy serwis?

Duszniki-Zdrój
Władze Dusznik-Zdroju, znanego polskiego uzdrowiska, nie chcą, aby w miasteczku mieszkali upośledzeni umysłowo. O sprawie pensjonariuszy z likwidowanego Domu Opieki Społecznej pisze dziennik Polska. Według gazety, burmistrz uzdrowiska obawia się, że umysłowo chorzy pensjonariusze z ośrodka w Szczytnej zrujnują wizerunek kurortu.
Przedstawiciele powiatu kudowskiego podkreślają, że pacjenci z ośrodka w Szczytnej, który ma zostać zlikwidowany, mają takie same prawa jak zdrowi ludzie. Powiat nie chce zamykać upośledzonych w odludnych budynkach. Pracownicy Domu Opieki Społecznej dodają, że pensjonariusze, którym rodziny nie są w stanie zapewnić całodobowej opieki, są spokojni i nie sprawiają kłopotów.
Dziennik pisze, że budynek w Szczytnej, którym dotąd mieszkali chorzy, ma trafić do poprzednich właścicieli. Władze powiatu zdecydowały, że chorych najlepiej przenieść do opuszczonego szpitala w Dusznikach. Jak pisze gazeta, burmistrz miasteczka Grzegorz Średziński nie zgodził się. W piśmie do władz, Średziński argumentował, że pensjonariusze zaszkodzą wizerunkowi miasta.
List burmistrza Dusznik-Zdroju wywołał oburzenie wśród pracowników ośrodka i przedstawicieli powiatu.
źródło: onet.pl

Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2021 PCPR.info All right Reserved

stat4u