Jak oceniasz nowy serwis?

MONDI SIMET - Pracodawca z sercem

Kampania społeczna „Pracodawca z sercem" ma na celu zwiększenie szans osób z niepełnosprawnością na rynku pracy. Celem akcji jest poszerzenie świadomości w wynikających z zatrudnienia, a także burzenie stereotypów i barier społecznych związanych z dyskryminacją i sztucznymi podziałami w społeczeństwie. Firma Mondi Simet Sp. z o.o. jako pierwsza w Polsce została wyróżniona tym tytułem. Firma ma swoją siedzibę ma w Grabonogu w powiecie gostyńskim i zajmuje się produkcją szerokiej gamy opakowań z tektury falistej.

               Wyróżnienie i statuetkę w imieniu całej firmy z Grabonogu przyjął Krzysztof Jakubowski, dyrektor zarządzający, w towarzystwie Anny Borzeszkowskiej, dyrektor HR, oraz Jolanty Karaś, kierownika HR Monti Simet w Grabonogu. W firmie Mondi Simet w Grabonogu 30 procent zatrudnionej załogi to osoby niepełnosprawne. Dla części z nich firma dostosowała stanowiska pracy, wychodząc naprzeciw ich potrzebom i jednocześnie zyskując wartościowego i w pełni zaangażowanego pracownika. Dyrektor Krzysztof Jakubowski podkreślał – „Dziękujemy za to wyróżnienie. Jest ono tak naprawdę wyróżnieniem dla naszych pracowników z niepełnosprawnościami, którzy są zaangażowanymi i doskonałymi kolegami w pracy. Jest to też wyróżnienie dla wszystkich pozostałych pracowników, którzy przez swoją tolerancję i otwartość budują pozytywną firmę. Cieszę się, że jestem z wami”.

W uroczystości wzięła udział Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg oraz przedstawiciele władz samorządowych powiatu gostyńskiego i gmin Piaski oraz Gostyń. Licznie przybyli też zaproszeni przedstawiciele instytucji i organizacji współpracujących na co dzień z Mondi Simet, m.in.: dyrektorzy Zespołów Szkół Zawodowych w Gostyniu i w Pogorzeli, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, komendanci powiatowych służb: Policji i Straży Pożarnej, przedstawiciele m.in.: Okręgowej Inspekcji Pracy, Nadleśnictwa, organizacji pozarządowych „Tęczowej Armii” i Stowarzyszenia „DZIECKO”. 

               Wyjątkowym momentami uświetniającymi uroczystość były występy skrzypaczek z Filharmonii Szczecińskiej oraz koncert Moniki Kuszyńskiej wraz z zespołem.


Źródło: PCPR

Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2021 PCPR.info All right Reserved

stat4u