Jak oceniasz nowy serwis?

Jaworzno: przedszkole dla niewidzących i niesłyszących dzieci

 

 

W Jaworznie powstanie przedszkole z oddziałami specjalnymi dla dzieci niewidzących i słabo widzących, a także niesłyszących i słabo słyszących. Przedszkole ma ruszyć od kwietnia, kiedy to rodzice z Jaworzna oraz miast sąsiednich będą mogli zapisać do niego swoje pociechy w wieku 2,5 - 6 lat. O przyjęciu dziecka zdecyduje kolejność zgłoszeń.

Inicjatywa zyskała wsparcie władz miasta. Rodzice z Jaworzna i miast sąsiednich będą mogli do kwietnia zapisać do niego dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. O przyjęciu zdecyduje kolejność zgłoszeń.

Powołanie oddziałów specjalistycznych to inicjatywa Ewy Duszyk, dyrektorki Przedszkola Miejskiego nr 24, która uzyskała poparcie władz miasta przede wszystkim od strony finansowej.

 

W przedszkolu specjalistycznym nad prawidłowym rozwojem dzieci czuwać będzie pięciu tyflopedagogów (dla dzieci niewidzących i słabo widzących), dwóch surdopedagogów (dla dzieci niesłyszących i słabo słyszących), dwóch logopedów, psychologa oraz specjalisty od orientacji przestrzeni.

Patronat nad inicjatywą objął Polski Związek Niewidomych oddział Jaworzno i Jaworznickie Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niedosłyszących i Niesłyszących.

 

 


Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2021 PCPR.info All right Reserved

stat4u