Jak oceniasz nowy serwis?

MPiPS: Briefing Minister Jolanty Fedak

 

 

Minister Jolanta Fedak spotkała się z dziennikarzami w związku z sytuacją, opisaną w artykle dziennika "Polska" pt. "Piekło starców w Radości". - Zwrócę się do wszystkich wojewodów, aby wzmogli kontrole nie tylko zarejestrowanych u nich domów pomocy społecznej, ale również zainteresowali się wszelkimi sygnałami, które mogłyby świadczyć o nielegalnym prowadzeniu takiej placówki – powiedziała minister Jolanta Fedak na briefingu 5 grudnia 2007 roku. W briefingu uczestniczył również wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.

W Polsce jest zarejestrowanych 811 Domów Pomocy Społecznej, w których przebywa 82 000 osób. Są one prowadzone zgodnie z prawem i kontrolowane przez wojewodów. Niestety, zdarza się również, że pod przykrywką pensjonatu, zakładu rehabilitacyjnego lub socjoterapeutycznego są prowadzone nielegalne, nigdzie nie zarejestrowane i nie spełniające żadnych standardów placówki. Taki bulwersujący przykład opisał ostatnio dziennik "Polska" .
W związku z powtarzającymi się sygnałami o nielegalnych domach opieki, MPiPS zamierza przyjrzeć się przepisom, aby wyeliminować ewentualne luki prawne.
Minister Pracy i Polityki Społecznej wystąpiła z apelem do rodzin, by przed skierowaniem bliskiej osoby do domu pomocy społecznej lub placówki całodobowego wsparcia sprawdziły, czy działa ona legalnie.

www.mps.gov.pl

<<< Cofnij...


Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2021 PCPR.info All right Reserved

stat4u