Jak oceniasz nowy serwis?

Niepełnosprawny wejdzie do sklepu z psem na mocy ustawy
 
Osoba niepełnosprawna (niewidoma, głucha, niesprawna ruchowo) będzie mogła korzystać z pomocy psa w sklepie, restauracji, urzędzie, czy szpitalu - zakłada projekt nowelizacji ustawy przyjęty w czwartek przez sejmową Komisję Polityki Społecznej i Rodziny.

Projekt ten dotyczy ustaw: o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych oraz ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia.

Przewodniczący komisji Sławomir Piechota (PO) powiedział, że projekt ustawy dotyczący rehabilitacji, dokonuje "małej rewolucji" w dziedzinie właściwego traktowania psów, które pomagają osobom niepełnosprawnym. Głównym jego celem jest uniknięcie w przyszłości sytuacji, jakie zdarzają się obecnie, że osobie niepełnosprawnej odmawia się prawa korzystania z pomocy psa przy robieniu zakupów, a także w restauracji, urzędzie, czy odwiedzinach w szpitalu.

Zgodnie z zapisami projektu noweli korzystanie z pomocy certyfikowanego psa-przewodnika w sklepie lub innej placówce nie będzie już zależało od widzimisię obsługi, ochroniarza czy portiera - zaznaczył Piechota.

Źródło: PAP

Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2021 PCPR.info All right Reserved

stat4u