Jak oceniasz nowy serwis?

Nowe programy PFRON

Jak zapewnia PFRON, najprawdopodobniej w przyszłym roku ruszą trzy nowe programy: asystentów osób niepełnosprawnych w miejscu pracy, samochodowy oraz wsparcia edukacji dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością z terenów wiejskich.

Na konferencji zorganizowanej 17 października 2006 w warszawskiej siedzibie PFRON, Ludwik Mizera, Dyrektor Wydziału Programowania, Ewaluacji i Komunikacji Społecznej, mówi o nacisku pod jakim znajduje się PFRON ze strony organizacji pozarządowych, samorządów terytorialnych i samych osób niepełnosprawnych, aby reaktywować w formie programowej wsparcie, umożliwiające osobom niepełnosprawnym lub ich rodzinom uzyskanie pomocy finansowej na zakup przystosowanego samochodu osobowego

Jak na razie PFRON nie podał żadnych szczegółówdotyczących programów. Jednak według wstępnych założeń, na program dofinansowywania samochodów przeznaczonych ma zostać ok. 60 mln zł. Od 8 do 10 mln zł ma zostać przeznaczonych na kolejny nowy program – asystent osoby niepełnosprawnej.
Trzecim nowym programem jest wsparcie edukacji osób niepełnosprawnych z terenów wiejskich. Przy ogólnym wzroście liczby osób niepełnosprawnych zdobywających wyższe wykształcenie, zmniejsza się w tej grupie udział młodzieży wiejskiej. Poza tym mieszkańcy wsi rzadziej niż mieszkańcy miast otrzymują pomoc w ramach programów PFRON. W planach jest dofinansowywanie przez PFRON dla niepełnosprawnych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów na zakup podręczników i wyprawki szkolnej, wyjazdy rehabilitacyjne w czasie wakacji, kursy doszkalające, w tym językowe, z dofinansowaniem również kosztów dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia, a także stypendia dla uczniów niepełnosprawnych.


Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2021 PCPR.info All right Reserved

stat4u