Jak oceniasz nowy serwis?

POPON: Rusza III edycja konkursu Lodołamacze

 

Rozpoczęła się trzecia edycja konkursu Lodołamacze.

Lodołamacze to konkurs, który na celu ma między innymi:

 

  • promocję przedsiębiorstw, które wyróżniają się profesjonalną polityką personalną, w sposób szczególny otwartą na problemy osób niepełnosprawnych,
  • zachętę do tworzenia nowych miejsc pracy dla pracowników niepełnosprawnych oraz podnoszenia standardu takich miejsc już istniejących,
  • pomoc w zarządzaniu zasobami ludzkimi osób niepełnosprawnych poprzez wskazanie odpowiednich wzorców i analizę poziomu inwestowania w ich rozwój oraz rozwój kultury organizacyjnej przedsiębiorstw już je zatrudniających, a także
  • propagowanie wśród pracodawców działalności prospołecznej oraz członkostwa w organizacjach pozarządowych.

 

Otrzymanie statuetki Lodołamacza jest wyróżnieniem dla tych, którzy decydując się na zatrudnienie osób niepełnosprawnych, jednocześnie prowadzą wobec nich przyjazną politykę personalną, przełamują bariery, walczą z niechęcią i obojętnością społeczną.

Inicjatywa konkursowa w szczególności skierowana jest do przedsiębiorców, którzy mają świadomość, iż prowadzenie odpowiedzialnego biznesu nie tylko przynosi korzyści ich firmom, ale wiedzą, jak duże znaczenie w procesie rehabilitacji i integracji pełno- i niepełnosprawnych ma praca.

Polska Oorganizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych stawia sobie za cel by idea Konkursu zainteresowała również tych z pracodawców, którzy z problematyką zatrudniania osób niepełnoprawnych jeszcze się nie zetknęli. Aby mogli oni poprzez wymianę doświadczeń przekonać się, że są to wspaniali pracownicy zaangażowanymi w sprawy firmy.

Konkurs składa się z dwóch etapów: regionalnego i centralnego/

W pierwszym etapie niezależne Kapituły, na podstawie nadesłanych materiałów, dokonają analizy i wyłaniają finalistów regionalnych. Zwycięzcy I Etapu automatycznie przechodzą do Centralnego Etapu Konkursu, w którym Kapituła wyłoni ogólnopolskich Lodołamaczy 2008.

 

Kapituły wyłonią zwycięzców w następujących kategoriach:

  1. Zakład Pracy Chronionej (przedsiębiorstwo posiadające wysoki wskaźnik zatrudnienia ON’ów na specjalnych warunkach określonych w ustawie)
  2. Otwarty rynek (przedsiębiorca, który zatrudnia ON’ów i korzysta z uprawnień przewidzianych w ustawie o rehabilitacji, ale nie jest ZPCh)
  3. Pracodawca Nieprzedsiębiorca (m.in.: administracja publiczna, NGO, organizacje, uczelnie wyższe, stowarzyszenia itp.)

 

W tym roku wprowadzona została również nowa kategoria, czyli Zakład Aktywności Zawodowej

 

Więcej na www.lodolamacze.info.pl

 

<<< Cofnij...

 


Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2021 PCPR.info All right Reserved

stat4u