Jak oceniasz nowy serwis?

Poznań: Odczarować dźwięki

 

Fundacja Wspierania Twórczości Kultury i Sztuki ARS i Studio Filmów Animowanych Sp. z o.o. zapraszają na pierwszą w Polsce premierę bajki "Len" w języku migowym oraz na aukcję malarstwa Mikołaja Obryckiego.

Już dziś wieczorem, w Centrum Handlowym "Stary Browar" w Poznaniu, odbędzie się premiera bajki "Len" w języku migowym, a na żywo dla wszystkich dzieci oryginalny tekst Baśni H.CH. Andersena przeczyta Pani Małgorzata Kożuchowska.


W programie przewidziano również zabawy i konkursy z BUTELKĄ w ramach wernisażu i wystawy prac artysty Mikołaja Obryckiego.

Program :

  1. 15:00-15:30 zapowiedź programu, informacje o Fundacji, idei projektu ze wsparciem wizualizacji i przedstawienie lektorów bajki (młodzież z Ośrodka)
  2. 15:35-15:50 Projekcja bajki Len w języku migowym
  3. 15:55-16:35 Czytanie bajki na żywo przez Panią Małgorzatę Kożuchowską i tłumaczenie migowe przez jednego z lektorów bajki
  4. 16:40-17:00 Występ artysty Pana Tadeusza Woźniaka
  5. 17:10-19:00 Rozpoczęcie aukcji prac Mikołaja Obryckiego (poprowadzą znani aktorzy, artyści i osoby publiczne)
  6. 17:00-19:00 Zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci (mikołaj)
  7. 19:00-19:15 Wizualizacja BUTELKA
  8. 19:20- Podziękowania i rozpoczęcie wernisażu prac Pana M. Obryckiego


Środki zebrane podczas aukcji zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów produkcji płyty DVD z bajką "Len" w wersji migowej.
Ambasadorami akcji są: rektor PWST w Krakowie, reżyser i aktor Jerzy Stuhr oraz aktor Witold Dębicki.
Po raz pierwszy w Polsce lektorami bajki była młodzież niesłysząca z podziałem na role.


Projektowi, "Odczarować Dźwięki Filmu" przyświeca hasło "Bajka dla wszystkich".
Dlatego naszym cele stało się udostępnienie wyprodukowanej bajki w języku migowym dla jak największego grona odbiorców wśród dzieci i młodzieży nie tylko niedosłyszących, ale i słyszących. Dzięki temu nowatorskiemu przedsięwzięciu, mamy szansę doprowadzić do większej integracji obu tych środowisk.
14 Grudnia płyta z bajką LEN w wersji migowej zostanie wydana jako dodatek do gazety Polska The Times Głos Wielkopolski w nakładzie 35 tysięcy.

 

<<< Cofnij...


Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2021 PCPR.info All right Reserved

stat4u