Jak oceniasz nowy serwis?

Poznań: Razem w kinieStowarzyszenie Przyjaciół Niewidomych i Słabowidzących zaprasza na specjalne pokazach filmowe, realizowane w ramach projektu "Razem w kinie", mającego na celu zwiększenie udziału osób niepełnosprawnych w życiu kulturalnym i społecznym Miasta Poznania.

W ramach projektu "Razem w kinie" wyświetlone zostaną cztery filmy, których tematyka nawiązuje życia osób niepełnosprawnych.

Harmonogram projekcji:

23 listopada, godz.12.00:
"Aaltra"
(Belgia, Francja, 2004) – "Aaltra" to pełen czarnego humoru film drogi pokonywanej przez bohaterów na wózkach inwalidzkich.

30 listopada, godz.12.00
"4.Piętro"
(Hiszpania,2003) – Scenariusz filmu oparty jest na sztuce teatrelnej Alberta Espinosa, opisującej jego własne doświadczenia. Akcja filmu dzieje się na oddziale onkologicznym jednego z hiszpańskich szpitali dziecięcych, jego bohaterami są kilkunastoletni pacjenci w trakcie chemioterapii, często po amputacji kończyn.

12 grudnia,godz.12.00
"Klucze do domu"
(Włochy, Francja, Niemcy,2004) – film o więzi ojca z niepełnosprawnym dzieckiem. Jest to opowieść o ojcu, który odrzucił swoje niepełnosprawne dziecko zaraz po urodzeniu i po 15 latach odważył się z nim spotkać.

19 grudnia,godz.12.00
"Elling"
(Norwegia,2001) – Po śmierci matki, czterdziestoletni Elling, wychowywany pod kloszem, wrażliwy poeta-amator zostaje umieszczony w zakładzie psychiatrycznym. Poznaje tam Kjella Bjarne - dobrodusznego, opętanego seksem olbrzyma.Seanse filmowe prezentowane będą w najstarszym kinie w Polsce - Kinie "Muza'' w Poznaniu. Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny!
Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2021 PCPR.info All right Reserved

stat4u