Jak oceniasz nowy serwis?

Prywatne Domy Pomocy Społecznej same ustalają ceny pobytów

W Polsce funkcjonuje ponad 200 prywatnych domów pomocy społecznej. Przebywa w nich ponad 13 tysięcy pensjonariuszy. Za pobyt w prywatnym DPS-ie trzeba jednak zapłacić z własnej kieszeni.

Koszty pobytu pensjonariusza w DPS-ie ponosi on osobiście lub płaci za to jego rodzina. A pobyt nie jest tani i zależy od indywidualnych ustaleń właścicieli domów. Za miejsce w placówce zapłacić trzeba od 1500 do nawet 3000 zł miesięcznie. Koszty zależą między innymi od standardów panujących w DPS-ach, a także od zdrowia pancjenta. Im więcej zabiegów i zajęć dodatkowych z pensjonariuszem tym koszt utrzymania jest wyższy.

Kiedy wybieramy DPS dla swoich bliskich trzeba zachować dużo ostrożność. Bowiem część DPS-ów nie zapewnia swoim pensjonariuszom odpowiednich warunków pobytu, zaniedbując ich i nie zapewniając profesjonalnej opieki.

Jak wynika z zeszłorocznej kontroli przeprowadzonej przez Najwyższą Izbę Kontroli 15 prywatnych DPS-ów nie zapewniało mieszkańcom usług na odpowiednim poziomie, a stan sanitarny budynków pozostawiał wiele do życzenia. Podobnie jak sposób żywienia mieszkańców.

Źródło: Gazeta Prawna


Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2021 PCPR.info All right Reserved

stat4u