Jak oceniasz nowy serwis?

Przeznaczą 5 miliardów złotych na rehabilitację

 

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych planuje wydać w przyszłym roku aż 5 miliardów złotych na rehabilitację osób niepełnosprawnych.

Jak wynika z planu finansowego PFRON, który zawarty jest w projekcie budżetu państwa na 2008 rok, przychody funduszu osiągną kwotę 4,7 mld zł, czyli o 1,3 mld zł więcej niż w bieżącym roku. Fundusz zapowiada jednak, że wyda w 2008 roku równe 5 miliardów złotych. Różnica ma zostać pokryta z rezerwy finansowej powstałej po wykonaniu planu finansowego za 2007 rok.

Większe przychody PFRONu są głównie wynikiem zwiększenia wpłat zakładów pracy. Według zasad bowiem, firmy i instytucje muszą wpłacać środki do Funduszu, jeśli nie zatrudniają odpowiedniej liczby niepełnosprawnych pracowników. W tym roku przybyło około 3 tysięcy nowych zakładów, które są zobowiązane do wpłat na PFRON.

Planuje się też, że PFRON otrzyma więcej środków z budżetu państwa. W 2008 roku dotacja budżetowa ma wynieść 930 mln zł, czyli o 470 mln zł więcej niż rok wcześniej. jak podaje Gazeta Prawna pieniądze te prawie w całości zostaną przekazane na dofinansowanie do wynagrodzeń i refundację składek na ubezpieczenie społeczne niepełnosprawnych pracowników.

 

Źródło: Gazeta Prawna


Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2021 PCPR.info All right Reserved

stat4u