Jak oceniasz nowy serwis?

Rząd przeznacza 1,5 mld zł na pomoc dla przedsiębiorców


Przedsiębiorca znajdujący sie w przejściowych trudnościach może skorzystać z pomocy państwa. Rząd przeznacza na taką pomoc 1,5 mld zł, a udzielenie takiej pomocy publicznej zostało już pozytywnie zaopiniowane przez Komisję Europejską - powiedziała Minister Jolanta Fedak podczas dzisiejszej konferencji prasowej. 

Wsparcie finansowe możliwe jest na podstawie ustawy o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców, która weszła w życie 22 sierpnia 2009 r. 
Dziś zostaną podpisane dwa ostatnie rozporządzenie wykonawcze, które - po wejściu w życie - umożliwią realizację tej ustawy - dodała Minister Jolanta Fedak. 
Pieniądze będą pochodziły z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Ustawa ma charakter epizodyczny i będzie obowiązywać do końca 2011 roku. -Jeżeli rozwiązania zawarte w ustawie będą spełniać dobrze swoja funkcję, postaramy sie przekonać partnerów społecznych do włączenia na stałe tych zapisów do naszego porządku prawnego - powiedziała Minister Fedak.
Zapisy ustawy, będą monitorowane przez specjalny zespół w skład którego wejdą przedstawiciele: Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Skarbu, Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz przedstawiciele partnerów społecznych. Jeszcze w tym tygodniu Minister Fedak zwróci się do tych instytucji o wyznaczenie takich osób.

Więcej informacji nt. rozwiązań ustawowych znajduje się w rządowej instrukcji dla pracodawców i pracowników korzystających z rozwiązań antykryzysowych

 

   Pobierz plik


Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2021 PCPR.info All right Reserved

stat4u