Jak oceniasz nowy serwis?

Sejmowa Komisja za świadczeniami dla niepełnosprawnych
 
Podczas wtorkowych obrad sejmowej Komisji Kultury Fizycznej i Sportu przegłosowano poprawki do ustawy. Dotyczą one przyznawania świadczeń sportowcom niepełnosprawnym fizycznie, którzy uczestniczyli w międzynarodowych zawodach przed 1992 rokiem.

Przedstawił je zastępca przewodniczącego Komisji poseł PO Ireneusz Raś. Zostały one konsultowane z Biurem Legislacyjnym oraz przegłosowane przez obecnych na posiedzeniu posłów.

Poprawki do ustawy przyznają świadczenia sportowcom, którzy przed 1992 rokiem zdobyli co najmniej jeden medal w międzynarodowych zawodach osób niepełnosprawnych. Warunkiem jest, by w danej konkurencji startowały cztery zespoły, lub co najmniej sześciu zawodników reprezentujących minimum cztery kraje. Dotyczy to również osób, które reprezentowały Polskę w Igrzyskach Głuchych.

"Chcemy, by przez nas zaproponowane poprawki obiektywizowały przyznawanie świadczeń i nie zapominały o zasadzie konkurencyjności, która obowiązuje w sporcie" - podkreślił Raś.

Pierwsze igrzyska paraolimpijskie odbyły się w 1992 r. i ich polscy medaliści otrzymują świadczenia zbliżone do tych, jakimi honorowani są medaliści igrzysk olimpijskich.
 
Źródło: PAP 
 

Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2021 PCPR.info All right Reserved

stat4u