Jak oceniasz nowy serwis?

Warsztaty artystyczne w Gostyniu

 

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Umysłowo „Nie Sami”, Gostyński Ośrodek Kultury Hutnik, Stowarzyszenie „Dziecko” oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu zorganizowały wspólnie, w ramach projektu realizowanego w ramach programu „Działaj lokalnie”, warsztaty artystyczne dla opiekunów i instruktorów oraz dla artystów niepełnosprawnych.
W pracowni plastycznej GOK „Hutnik” przez dwa dni odbywały się zajęcia warsztatowe prowadzone przez artystów. Pierwszego dnia plastycy: Marek Ratajczyk oraz Irena Kędziora uczyli techniki linorytu. Drugiego dnia rzeźbiarz Stanisław Leśniarek przedstawił rzeźbę w drewnie, a Barbara Krakowska zaprezentowała plastykę ceramiczną. Instruktorzy i opiekunowie prowadzący zajęcia terapeutyczne z osobami niepełnosprawnymi i artyści niepełnosprawni w czasie warsztatów zapoznali się z podstawami i tajnikami prezentowanych technik oraz spróbowali swych sił w poszczególnych technikach.
Warsztaty były też okazją do wymiany doświadczeń między instruktorami pracującymi na co dzień w pracowniach terapeutycznych i plastycznych ze specyficznymi podopiecznymi, jakimi są osoby niepełnosprawne.
W 14 - godzinnych warsztatach uczestniczyło 42 instruktorów prowadzących zajęcia terapeutyczne z osobami niepełnosprawnymi i artystów niepełnosprawnych z powiatu gostyńskiego.
Oprócz własnego wkładu i wsparcia darczyńców organizatorzy uzyskali też dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

 

 


Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2021 PCPR.info All right Reserved

stat4u