Jak oceniasz nowy serwis?

Warsztaty dla rodziców osób niepełnosprawnychDruga edycja "Klubu Świadomego Rodzica", czyli dwuetapowego cyklu warsztatów doskonalących komunikację rodzic - dziecko oraz warsztatów radzenia sobie ze stresem rozpocznie się już 9 października,

Zajęcia oparte na aktywnych metodach szkoleniowych adresowane są do rodziców dzieci niepełnosprawnych i przewlekle chorych. Jest to kolejny partnerski projekt Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania oraz Centrum Naukowo-Społecznego firmy farmaceutycznej GlaxoSmithKline.

Klub Świadomego Rodzica to 10 cotygodniowych spotkań, podzielonych na dwa etapy – Pierwszy etap (6 spotkań - 9, 16, 23, 30 października, 6, 13 listopada) będzie dotyczył aktywnego słuchania, wyznaczania granic, pomocy dziecku w nazywaniu i wyrażaniu uczuć, radzenia sobie z własnymi uczuciami, jednym słowem wszystkiego, co jest niezbędne do dobrego porozumienia między rodzicem a dzieckiem. Poprowadzą go psycholodzy Joanna Dobroczyńska i Grażyna Sakowska.
Drugi etap (4 spotkania - 20, 27 listopada, 4, 11 grudnia) będzie poświęcony tematyce stresu, strategiom radzenia sobie z nim oraz technikom relaksacji. Poprowadzi go psycholog Anna Pezacka. Zajęcia umożliwiają rodzicom poszerzenie osobistych umiejętności i wyjście poza sposoby dotychczasowego postępowania, co z pewnością pozytywnie odbije się na ich bezpośrednim otoczeniu, rodzinie i bliskich – mówi stojąca za inicjatywą Dorota Potejko, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Osób Niepełnosprawnych.


Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne. Spotkania będą się odbywać we wtorkowe popołudnia, począwszy od 9 października, w godzinach od 17.00 do 20.00, w Centrum Naukowo-Społecznym GlaxoSmithKline przy ul. Miczurina 20a (w sąsiedztwie fabryki GSK przy Grunwaldzkiej). Chętnych zapraszamy do zgłaszania się telefonicznie 618601085 w godz.10:00 – 16:00 lub mailowo agnieszka.j.cienciala@gsk.com. Zapraszamy rodziców, których codzienność bywa trudniejsza, którzy zmagają się z chorobą lub niepełnosprawnością swoich dzieci i którym czasami brakuje już energii i pomysłów, jak sobie z tym radzić – mówi Paula Kasprzyk, zajmująca się społeczną działalnością Centrum Naukowo-Społecznego GSK.


Bliższych informacji udziela:a
Dorota Potejko - Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Osób Niepełnosprawnych
Tel. 61 878 54 75
Paula Kasprzyk - Centrum Naukowo-Społeczne GSK
Tel. 61 8601906, kom. 504 144 599

 

Źródło: www.pion.pl


Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2021 PCPR.info All right Reserved

stat4u