Jak oceniasz nowy serwis?

Wyłudzili z PFRONu blisko 5 milionów złotych

 

Grupa przestepców z Poznania podejrzana o wyłudzenie blisko 5 milionów złotych z Państowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych została namierzona przez policję. Póki co policja zatrzymała jednego biorącego udział w tym procederze, jednak miejmy nadzieję, że on doprowadzi policję do reszty członków grupy przestępców. Zatrzymany mężczyzna został aresztowany.

Na trop grupy trafili policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KWP w Poznaniu. Sprawa ciągnie się już od blisko dwóch lat. Przestępcy zajmowali się wyłudzaniem pieniędzy z PFRONu zatrudniając osoby niepełnosprawne na stanowiskach telemarketerów. Podpisywani z nimi umowy o pracę oraz załatwiali fikcyjne zaświadczenia lekarskie o zdolności do pracy. Zatrudnionym niepełnosprawnym obiecywano zarobki w wysokości 800 zł za miesiąc, ale rzeczywiście płacili im jedynie 200 zł. Według policji dokumentacja finansowa była tak sporządzana i prowadzona, by wszystko wyglądało legalnie i „czysto”. Następnie przestępcy zmuszali niepełnosprawnych do podpisywania pokwitowań otrzymania większych pensji niż naprawdę. Przestępcy przedkładali fałszywą dokumentację w PFRONie i otrzymywali refundację. Na procederze tym Skarb Państwa stracił blisko 5 milionów złotych.

W całą sprawę zamieszanych jest kilkanaście osób tworzących sieć kilku spółek. Zatrzymany mężczyzną 36-letni Dariusz Sz. był prezesem jednej ze spółek i był przez policję poszukiwany listem gończym. Został zatrzymany podczas rutynowej kontroli drogowej.


Za wyłudzenie mienia znacznej wartości grozi kara do 10 lat więzienia.

 

<<< Cofnij...


Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2021 PCPR.info All right Reserved

stat4u