Jak oceniasz nowy serwis?

ZUS wychodzi naprzeciw niepełnosprawnym

 


Osoby z niepełnosprawnością słuchową łatwiej będą mogły załatwiać sprawy w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Pracownicy ZUS, zajmujący się bezpośrednią obsługą klientów, zostali przeszkoleni w posługiwaniu się językiem migowym.

Pracownicy sali obsługi klientów wszystkich oddziałów Zakładu (54 osoby) przeszli szkolenie doskonalące z zakresu umiejętności posługiwania się językiem migowym (II stopień). Ponadto 48 pracowników zatrudnionych w największych inspektoratach ZUS przeszło kurs podstawowych umiejętności posługiwania się tym językiem. Dzięki temu osoby niesłyszące zgłaszające się osobiście do ZUS mogą liczyć na pomoc w załatwianiu wszelkich spraw.

- ZUS podejmuje działania na rzecz ułatwiania obsługi klientów niepełnosprawnych. Szkolenie naszych pracowników z języka migowego jest tego dobrym przykładem - mówi Paweł Wypych, prezes ZUS.

Szkolenie prowadzili przedstawiciele Polskiego Związku Głuchych. Kurs zakończył się egzaminem z praktycznych umiejętności. W tym roku planowane są kolejne kursy rozwijające już nabyte umiejętności


Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2021 PCPR.info All right Reserved

stat4u